Edukacja Wieluń

49 uczniów i 37 nauczycieli uhonorowanych podczas powiatowego zakończenia roku szkolnego w II LO w Wieluniu

Podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego na poziomie powiatu, która miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu, nagrody otrzymało 49 uczniów i 37 nauczycieli (można obejrzeć film z tego wydarzenia na naszym Facebooku).

Nadchodzące wakacje to okres, do którego wszyscy z nostalgią wracamy, każdy z nas ma do niego swoje własne, indywidualne wspomnienia i niecierpliwie na nie czeka. Renata Tatara, dyrektorka II LO w Wieluniu, chciała podkreślić to oczekiwanie przy pomocy wiersza Beaty Szelągowskiej, który zapowiada nadchodzące dni i tygodnie letniego odpoczynku.

Mówiła też o kończącym się roku szkolnym pełnym trudnych zadań i wyzwań. Był to doskonały czas, aby podsumować minione miesiące nauki i docenić zaangażowanie włożone przez uczniów w ich obowiązki szkolne. Podkreśliła jak ważne są ciężka praca, wytrwałość i determinacja dla osiągnięcia dobrych wyników. Powiat wieluński ma wiele młodych talentów, które mają potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy. Nie można też zapomnieć o nauczycielach, których pasja i praca przyczyniają się do rozwoju uczniów. Są oni przewodnikami młodzieży w ich edukacyjnej podróży. Podziękowania skierowała też do rodziców, którzy przez cały rok wspierali swoje dzieci. Ich troska, cierpliwość i motywacja są fundamentem sukcesu edukacyjnego ich pociech.

Podczas ceremonii starosta Maciej Bryś podkreślił, że mijający rok szkolny był pełen wyzwań i wręczono oficjalnie akty powierzenia stanowisk dyrektorskich Barbarze Mazur z Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Gromadzicach oraz Zbigniewowi Wiśniewskiemu z I LO.