Bezpieczeństwo i służby Wieluń

31-letni wielunianin zatrzymany za przywłaszczenie portfela pozostawionego przez klientkę w sklepie

Policjanci z Wielunia zatrzymali mężczyznę w wieku 31 lat, którego podejrzewano o przywłaszczenie portfela zapomnianego przez jedną z klientek na ladzie sklepowej. Informacje na ten temat przekazała Katarzyna Grela, przedstawicielka wieluńskiej policji.

Według relacji poszkodowanej kobiety, portfel został przez nią nieumyślnie pozostawiony na ladzie po zakończonym procesie zakupów. 63-letnia klientka szybko uświadomiła sobie swój błąd i wróciła do sklepu w poszukiwaniu zguby, jednak jej starania okazały się nieskuteczne. Zajmujący się tą sprawą detektywi zaczęli gromadzić wszelkie dostępne informacje dotyczące incydentu, w tym materiały z monitoringu sklepu.

Działania policyjne doprowadziły do szybkiego wytypowania i ustalenia tożsamości podejrzanego. Sprawcą okazał się być 31-letni mieszkaniec Wielunia. Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa dnia 20 maja 2024 roku. W trakcie działań policyjnych odzyskano skradziony portfel wraz z zawartymi w nim dokumentami oraz częścią pieniędzy.

Zatrzymany mężczyzna został postawiony przed zarzutami przywłaszczenia znajdujących się w portfelu kart płatniczych, dokumentu tożsamości oraz ukrywania tych dokumentów, nad którymi nie miał prawa wyłącznego dysponowania.