Artykuł sponsorowany

Dobra praca w Niemczech dla kobiety – co wybrać?

Stała lub tymczasowa praca w Niemczech dla kobiet jest ciekawym kierunkiem dla wszystkich pań, które chcą szybko zarobić większe pieniądze. Nawet wyjazd na zaledwie 3 czy 6 miesięcy pozwala odłożyć sumę, która ułatwi wykonanie remontu, kupno potrzebnego sprzętu czy po prostu – życie w Polsce. By jednak mieć pewność, że wyjazd będzie bezpieczny, a zarobki na odpowiednim poziomie, warto dokładnie przejrzeć dostępne oferty. Jaka praca w Niemczech dla kobiet jest godna uwagi? Sprawdzamy!

 • Praca w Niemczech dla kobiet – dostępne możliwości
 • W Niemczech jest sporo pracy dla kobiet, która nie wymaga specjalnego wykształcenia kierunkowego czy wieloletniego doświadczenia na podobnym stanowisku. Dotyczy to zarówno stałego, jak i sezonowego zatrudnienia; szczególnie że w przypadku większości ofert dostępne są obie te opcje. Bezpieczne zawody, na które w Niemczech nie brakuje wakatów dla kobiet, to:
 • opiekunka osób starszych,
 • praca na magazynie,
 • praca przy produkcji,
  • Zdecydowanie największą popularnością cieszy się wśród nich praca opiekunki seniora. Jedną z przyczyn bez wątpienia jest ogromna liczba osób starszych, które potrzebują stałej opieki, co przekłada się na ciągłą dostępność dobrze płatnych ofert zatrudnienia.
 • Praca opiekunki w Niemczech – czy warto?
  • Nie ulega wątpliwości, że sprawowanie opieki nad seniorem wymaga dużych pokładów cierpliwości oraz empatii, a także odpowiedniego podejścia. Ważna jest również znajomość języka, bez której zrozumienie potrzeb osoby starszej w takim stopniu, by zapewnić jej właściwe bezpieczeństwo, staje się niemożliwe. Jednak praca opiekunki w Niemczech ma również sporo zalet.
  • Pierwszą z nich jest oczywiście możliwość szybkiego odłożenia sporej gotówki. Jak wynika z aktualnych ofert pracy, które można sprawdzić na stronie https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/, w przypadku wyjazdu na zaledwie 2 miesiące można zarobić nawet 12 tysięcy złotych na rękę. Co więcej, opiekunka nie musi szukać zakwaterowania w Niemczech, dostaje bowiem do dyspozycji pokój w mieszkaniu seniora. Wyżywienie jest także zapewnione przez rodzinę pacjenta, dzięki temu nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów na miejscu, a wszystko co zarobi zostaje tylko do jej dyspozycji.
  • Zarówno w wolnym czasie jak i w czasie pracy można szkolić znajomość języka, praca zyskuje zatem walory edukacyjne. Żadne warunki nie ułatwiają nauki mówienia po niemiecku tak, jak stały kontakt z Niemcami – nie tylko podopiecznymi, ale także sprzedawcami w sklepie czy sąsiadami pytającymi o to, jak minął dzień.

Jeszcze bardziej istotny jest fakt, że praca opiekunki w Niemczech nie wymaga posiadania specjalnych kwalifikacji zawodowych. Profesjonalne firmy, które zajmują się zatrudnieniem oraz organizacją wyjazdu, takie jak Promedica24, zajmują się kompleksowym przeszkoleniem opiekunek. Co więcej, wymieniona Promedica24 zapewnia również dostęp do kursu językowego, a to oznacza, że oferuje również pracę w Niemczech dla kobiety bez znajomości niemieckiego.

Jak znaleźć dobrą pracę jako opiekunka seniora w Niemczech?

 • By mieć pewność, że organizowany wyjazd jest w pełni bezpieczny, pracodawca wypłacalny, a warunki pobytu odpowiednie, należy przede wszystkim korzystać wyłącznie z ofert sprawdzonych firm. Godna uwagi jest wspomniana Promedica24, która stale zapewnia dostęp do licznych atrakcyjnych ofert zarobku jako opiekunka seniora w Niemczech.
 • Zatrudnione kobiety otrzymują wsparcie przez cały czas wyjazdu, zostają bowiem objęte opieką przydzielonego im Menedżera, a także ubezpieczeniem w razie zachorowania czy wypadku. Zarówno umowa, jak i dokumenty ubezpieczeniowe są sporządzone nie tylko w języku niemieckim, ale również polskim. Z kolei dojazd do seniora odbywa się busem organizowanym przez Promedicę24 – pod sam dom podopiecznego.
 • Praca opiekunki w Niemczech to zatem rozwojowa, ciekawa i przede wszystkim bezpieczna forma zarabiania za granicą. Nie wymaga przy tym rozstania się z rodziną na wiele lat; przeciwnie, umożliwia powrót do domu nawet po dwóch miesiącach.