Pozostałe

Wynajem aut na minuty w Poznaniu – o tym trzeba wiedzieć!

Poznań to jeden z największych w Polsce rynek usług transportowych. Od lat funkcjonuje tu z powodzeniem wynajem samochodów na minuty. Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które potrzebują pojazdu na bardzo krótki czas, a różnych względów nie chcą korzystać z transportu publicznego oraz taksówek.

Wynajem samochodów na minuty w Poznaniu – jakie ma zalety?

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna forma krótkoterminowego wynajmu pojazdów. Jest traktowany przede wszystkim jako świetne zastępstwo dla komunikacji miejskiej. Sprawdza się też doskonale w sytuacji, gdy ktoś sporadycznie siada za kółkiem lub na daną chwilę nie chce inwestować w zakup auta. Pojazd na minuty to gwarancja poruszania się po ulicach stolicy Wielkopolski w komfortowych warunkach bez konieczności ponoszenia kosztów, jakie nieodmiennie wiążą się z posiadaniem samochodu. Kierowca nie płaci za paliwo, ubezpieczenie, naprawy czy wymianę opon. Czynnikami determinującymi wysokość opłaty są pokonany dystans oraz czas przejazdu. Wygoda i aspekt finansowy to kluczowe powody przemawiające za tym, aby wypożyczyć auto na kilometry. Poznań jest doskonałym przykładem miasta, gdzie z omawianej usługi chętnie korzystają osoby prywatne i przedsiębiorcy.

Wynajem samochodów na minuty w Poznaniu – jak to zrobić?

Chcąc uzyskać dostęp do samochodów wypożyczanych na minuty, należy zainstalować na telefonie aplikację PANEK CarSharing, a następnie zarejestrować w niej konto klienta. Procedura rejestracyjna jest prosta i zajmuje maksymalnie kilka minut, niemniej wymaga posiadania ważnego prawa jazdy oraz karty umożliwiającej dokonywanie płatności online. Bez aplikacji nie da się otworzyć pojazdu oraz zakończyć usługi. Za jej pośrednictwem użytkownik rezerwuje wybrany samochód, zgłasza nieprawidłowości oraz opłaca przejazdy. W sytuacji, kiedy pojazd niezbędny jest na dłużej, np. na kilkudniowy wyjazd z rodziną, najlepiej wypożyczyć auto na doby. Poznań ma pod tym względem kierowcom sporo do zaoferowania.