Atrakcje Kultura

Festiwal Mleka w Wieluniu – zapowiedź wydarzeń 16 czerwca

Wieluń otworzy swoje bramy dla Festiwalu Mleka, który odbędzie się 16 czerwca. Targowisko miejskie będzie sercem wydarzenia, z oficjalnym startem aktywności planowanym na godzinę 10:00.

Wcześniej, już od godziny 9:00, rozpocznie działalność strefa wystawiennicza. Stanowiska prezentacyjne będą zajmowane przez firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu rolniczego, w tym również przez znaną lokalnie firmę Wielton. Ponadto swoją obecność zapewni około 40 kół gospodyń wiejskich, które pragną sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w konkurencjach gastronomicznych. Ich potrawy ocenią bracia Budnik, znani z programu „Pytanie na śniadanie”. Dodatkowo, panowie przeprowadzą warsztaty kulinarne dla uczestniczek. Równie istotnym elementem festiwalu będą prezentacje wszystkich 12 mleczarni z regionu łódzkiego.

Od 11:30 do 15:00 przewidziano cykl prelekcji. Słuchacze będą mieli okazję zgłębić temat mleka, nauki o jego pozyskiwaniu oraz perspektyw rozwoju mleczarstwa zarówno w Polsce, jak i na świecie – opowiada Marek Kapica, prezes Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu.

Wieczorem festiwal ożyje rytmami muzyki. O 17:30 na scenie pojawi się zespół Power Play. O godzinie 19:00 wystąpi Sarsa, a o 20:30 koncert da Ania Wyszkoni. Przed rozpoczęciem koncertów, organizatorzy przygotują strefę kibica, gdzie będzie można obejrzeć mecz Euro 2024 pomiędzy Holandią a Polską.