Bezpieczeństwo i służby

Incydent drogowy w Mierzynowie kończy się śmiercią: 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego stał się ofiarą zderzenia

Na początku lipca 2024 roku, dokładnie 1-go dnia miesiąca, zaraz po czwartej nad ranem doszło do tragicznego wypadku drogowego. Wydarzenie to miało miejsce w niewielkiej miejscowości o nazwie Mierzynów, znajdującej się na terenie gminy Rusiec. Według pierwszych informacji zebranych przez funkcjonariuszy policji, kierujący samochodem marki BMW, liczący sobie zaledwie 22 lata mężczyzna z powiatu wieluńskiego, nie zastosował się do nakazu zatrzymania się wyrażonego przez znak STOP. W rezultacie tego nieprawidłowego zachowania, doszło do bezpośredniego zderzenia z ciężarówką, prowadzoną przez 43-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego.

Prokurator Rejonowy w Bełchatowie współpracuje z tamtejszą policją, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły tego śmiertelnego incydentu drogowego. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej K-74, przecinającej miejscowość Mierzynów. Jak podaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, nadkomisarz Iwona Kaszewska, 22-letni kierowca BMW z powiatu wieluńskiego nie zastosował się do znaku STOP i skierował swój pojazd prosto na ciężarówkę, prowadzoną przez mieszkańca powiatu kieleckiego.

Zderzenie tych dwóch pojazdów miało tragiczne skutki dla młodego kierowcy BMW, który niestety poniósł śmierć na miejscu wypadku. Służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia, gdzie podjęły próbę udzielenia pomocy poszkodowanemu. Policjanci dokładnie zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonując oględziny i zbierając wszystkie możliwe dowody.

Rzecznik KPP w Bełchatowie przypomina o konieczności zachowania ostrożności za kółkiem i przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Każde, nawet najmniejsze niedopatrzenie czy brawura za kierownicą mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach incydentów. To już szósty śmiertelny wypadek drogowy na terenie powiatu bełchatowskiego w ciągu obecnego roku.