Bezpieczeństwo i służby Wieluń

W Wieluniu dwóch mężczyzn zatrzymanych po śmierci kolegi podczas pijackiej awantury

Dwaj 45-letni mężczyźni zostali aresztowani przez policję w związku ze śmiercią 46-letniego mężczyzny, którego ciało odkryto na terenie ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Oskarżeni usłyszeli już zarzuty dotyczące zabójstwa. Obecnie odbywają trzymiesięczny okres aresztu, a w przypadku skazania mogą zostać skazani na karę dożywocia.

Do tej tragicznej sytuacji doszło w sobotę, 29 czerwca 2024 roku, na ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Z informacji zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że śmiertelna ofiara padła podczas awantury, jaka wybuchła między trzema znajomymi. Wszyscy trzej spożywali wcześniej alkohol razem. Na miejscu interwencji lekarz stwierdził śmierć 46-latka, mieszkańca Wielunia. Biorąc pod uwagę te okoliczności, policja zatrzymała dwóch 45-latków. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu i zostali przewiezieni do aresztu.

Pod nadzorem prokuratora, policjanci z Wielunia przeprowadzili na miejscu szereg czynności procesowych. Przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny w towarzystwie lekarza biegłego i zabezpieczyli dowody kryminalistyczne. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator postawił obu mężczyznom zarzuty zabójstwa. Jeden z nich był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, stąd też zarzut dotyczył działania w warunkach recydywy. Drugi mężczyzna usłyszał zarzut w warunkach multirecydywy. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.