Sport Znane osoby

Nowy sezon 2023/24 w Lidze Centralnej: Siódemka Miedź Legnica kontra MKS Wieluń

Sezon 2023/24 w Lidze Centralnej zostanie oficjalnie rozpoczęty 9 września, o godzinie 19.00. Pierwszym meczem, który zainauguruje tę rundę rozgrywek, będzie starcie pomiędzy drużyną Siódemka Miedź Legnica a MKS-em Wieluń. Spotkanie odbędzie się w hali OSiR przy ulicy Lotniczej.

Siódemka Miedź Legnica przekazała, za pośrednictwem swojego przedstawiciela, pana Huras, informacje na temat swojego powrotu do Ligi Centralnej. Jak zaznaczył, ich nieobecność w tych rozgrywkach trwała jedynie rok. To efekt ciężkiej pracy zespołu pod wodzą trenera Tomasza Górecznego, który doprowadził drużynę do zwycięstwa w I lidze i triumfu w turnieju barażowym w Płocku. Teraz zawodnicy Siódemki są gotowi na ponowne zmierzenie się z rywalami w Lidze Centralnej – zapewniają, że tym razem to wyglądać będzie zupełnie inaczej.

Zarówno klub, jak i jego wierni kibice nie myślą o kolejnym spadku. Minimalnym celem na ten sezon jest utrzymanie się w lidze, ale plany są znacznie bardziej ambitne – mówi się nawet o walce o miejsca w środku tabeli. Trener Góreczny zdradza, że skład drużyny nie uległ dużej zmianie od pierwszego sezonu w Lidze Centralnej, jednak obecnie jest ona znacznie silniejsza.

– Nasi zawodnicy są teraz o dwa lata doświadczeń bogatsi, a fakt, że nadal stanowią bardzo młody zespół, tylko dodaje im sił – mówi trener. – Jestem pewien, że tym razem pokażemy się zdecydowanie lepszej strony niż podczas naszego pierwszego występu w Lidze Centralnej – dodaje.