Wieluń

Prognoza pogody: Wieluń przygotowuje się na upalny dzień

Kolejny dzień przynosi z sobą wysokie temperatury. Najchłodniejszy moment dnia przypada na godzinę czwartą rano, kiedy termometry wskażą 13 stopni Celsjusza. Od tego momentu temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a o siódmej rano powinniśmy spodziewać się już 15 stopni. Najwyższa temperatura – aż 29 stopni – nastąpi o godzinie piętnastej. Należy jednak pamiętać, że temperatura odczuwalna będzie wyższa o 2 stopnie. Wieczorem nastąpi naturalne ochłodzenie, a o godzinie 22:00 temperatura spadnie do 19 stopni Celsjusza.

Wieluń powinien cieszyć się całkowicie bezchmurnym niebem. Miasto nie doświadczyło opadów deszczu od kilku dni i prognoza nie wskazuje na to, aby sytuacja ta miała ulec zmianie tego dnia. Będzie również słabo wiało, z prędkością wynoszącą 9 km/h, a wiatr będzie pochodził z południowego wschodu.

Promieniowanie ultrafioletowe zostanie sklasyfikowane jako średnie, osiągając poziom 4 na dziesięciostopniowej skali. Ze względu na to rekomendujemy unikanie ekspozycji na bezpośrednie działanie słońca, noszenie odzieży chroniącej najbardziej narażone na promienie słoneczne części ciała, a także okularów przeciwsłonecznych i nakryć głowy. Użycie kremów z filtrem UV może również okazać się korzystne w tych warunkach.