Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Tragiczny wypadek na ekspresówce S8: zderzenie dwóch busów i lawety skończyło się śmiercią dwóch osób

Na drodze ekspresowej S8 doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym udział wzięły dwa busy oraz laweta. Tragiczne zdarzenie miało miejsce między węzłami drogowymi Złoczew a Wieluń, które znajdują się na łódzkim odcinku tej trasy. Niestety, skutkiem tego groźnego wypadku była śmierć dwóch osób. Aktualnie ruch na tej trasie w kierunku Wrocławia jest możliwy tylko jednym pasem.

Informację o tym tragicznym zdarzeniu przekazał dyżurny z łódzkiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Zgodnie z jego relacją, nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce około godziny 21 w środę. Miejscem zdarzenia był 136 kilometr ekspresowej trasy S8 w pobliżu miejscowości Lututów, leżącej w powiecie wieruszowskim. Tam doszło do zderzenia busa z lawetą, która przewoziła drugiego busa. Ten tragiczny wypadek pochłonął dwie ofiary śmiertelne.

Na miejscu tragicznego zdarzenia pracują obecnie służby policyjne, które starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z tym wypadkiem. Początkowo droga ekspresowa S8 między węzłami Złoczew a Wieluń była całkowicie zablokowana. Na chwilę obecną ruch jest już możliwy, ale odbywa się on jedynie jednym pasem.