Bezpieczeństwo i służby Uroczystości i święta

Uroczyście świętują Powiatowy Dzień Strażaka w Ostrówku 2024

W niedzielę, dnia dwunastego maja, na miejscowym obiekcie sportowym w malowniczym Ostrówku doszło do spotkania licznych przedstawicieli jednostek straży pożarnej z całego powiatu wieluńskiego. Wśród zebranych nie zabrakło również delegacji władz samorządowych oraz mieszkańców Ostrówka. Wszyscy przybyli, by podczas oficjalnej uroczystości wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla strażaków, bohaterów dnia.

Organizatorzy obchodów Powiatowego Dnia Strażaka podkreślali, jak ważna jest rola strażaków ochotników w naszej społeczności. To oni są fundamentem działań społecznych na terenie gmin. Ich profesjonalizm i zaangażowanie ujawnia się najbardziej podczas różnego rodzaju kryzysów i zagrożeń dla bezpieczeństwa. Ochotnicze Straże Pożarne to jednostki, na które zawsze można polegać – nie tylko podczas uroczystości patriotycznych czy kościelnych, ale także w trudnych czasach kryzysowych, takich jak pandemie czy konflikty zbrojne.

Podczas organizowanej w Ostrówku uroczystości, w intencji strażaków, odprawiona została msza święta. Po jej zakończeniu nadszedł czas na składanie strażakom życzeń i gratulacji, które były wyrazem powszechnego uznania dla ich nieocenionej pracy i poświęcenia.