Bezpieczeństwo i służby

Pijana kobieta prowadząca auto na gołych felgach zatrzymana przez obywateli w Bolesławcu

Monotonna wrzawa wywołana samochodem poruszającym się bez opon, jedynie na stalowych felgach, przyciągnęła uwagę mieszkańców niewielkiej miejscowości Byczyna. Za kierownicą pojazdu siedziała 46-letnia pani z powiatu wieruszowskiego, której podróż niespodziewanie zakończyła się na jednej z ulic w Bolesławcu dzięki reakcji świadków. Przeprowadzone badania alkomatem ujawniły, że kierująca miała ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Wydarzenia rozegrały się 4 maja tuż po godzinie 15:00. Wówczas to, do dyżurnego komendy policji w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie prowadzącej volvo, która została zatrzymana przez obywateli na jednej z ulic w Bolesławcu. Jak wykazało badanie alkomatem przeprowadzone na miejscu, kobieta miała we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Podczas ustaleń okazało się że ta sama kobieta wcześniej przyciągnęła uwagę mieszkańców Byczyny. Poruszała się tam samochodem, którego prawą stronę podtrzymywały jedynie gołe felgi, bez opon. Na bieżąco informowali oni dyżurnego o kierunku, w jakim przemieszczał się pojazd. Podróż 46-latki zakończyła się na drodze bez przejazdu w Bolesławcu, gdzie dzięki obywatelskiej postawie świadków, została ona zatrzymana.

Policja tymczasowo zabezpieczyła pojazd prowadzony przez nietrzeźwą kobietę. Teraz oprócz grożącej jej kary, musi ona liczyć się również z utratą samochodu. Straciła również prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy. Wszyscy zainteresowani wydarzeniem są wdzięczni świadkom za ich odpowiedzialne i obywatelskie zachowanie.