Bezpieczeństwo i służby Edukacja Uroczystości i święta

Uroczystość ślubowania młodzieżowej drużyny pożarniczej i poświęcenia nowego wozu bojowego w OSP Wieluń

Aktualny dzień ma niezwykle doniosłe znaczenie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu. W centrum miasta, przed gmachem ratusza, odbyła się uroczysta ceremonia błogosławieństwa „Mietka” – pojazdu strażackiego, jaki jednostka posiada od listopada 2022 roku. Dalszą część dzisiejszych obchodów stanowiło złożenie przysięgi przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej należącej do OSP Wieluń.

OSP Wieluń jest dumna ze swojej bogatej, rozciągającej się na niemal 150 lat, historii. Miasto Wieluń mogło doświadczyć licznych pomyślnych zmian związanych z ochroną bezpieczeństwa mieszkańców. Radość z nowo poświęconego i oficjalnie przekazanego wozu jest ogólna, jak podkreślał poseł Piotr Polak: „Wszystkim nam zależy na tym poświęconym i przekazanym wozu”.

Poseł Paweł Rychlik wyraził swoje gratulacje dla OSP Wieluń, mówiąc: „Gratuluję Wam także tego, że dzisiaj stawiacie pierwszy krok ku przynależności do prestiżowej grupy jednostek KRSG. Jesteście niezwykle aktywni, trzymajcie tak nadal!”

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Grzegorz Janowski, również wygłosił swoje przemówienie: „Gdyby nie bezinteresowna gotowość wielu osób, nie byłoby tego samochodu. Najgłośniejsze wyrazy wdzięczności należą się druhom za ich inicjatywę i za to, że zechcieli podjąć się tego zadania. Dzięki nim posiadamy ten pojazd, ale sam pojazd nie jest w stanie ugasić pożaru – do tego potrzebni są ludzie. Dzisiaj mamy tutaj przykład tych młodych ludzi – brawo dla nich.”