Edukacja

Warsztaty naukowe z Uniwersytetu Łódzkiego dla młodzieży w Załęczu Wielkim

17 października, środa, to dzień, który na długo zapadnie w pamięć uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Wielunia. Mieli bowiem okazję uczestniczyć w warsztatach naukowych przeprowadzanych przez ekspertów z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty odbyły się w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” położonym w malowniczym Załęczu Wielkim, nad brzegiem rzeki Warty.

Inicjatywa została podjęta dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników uniwersyteckich, jak i dyrektora ośrodka „Nadwarciański Gród”, Przemysława Serwety. To dzięki niemu możliwa była realizacja projektu skierowanego do młodzieży ze szkół zlokalizowanych na terenie powiatu. Jak podkreślił, współpraca z Uniwersytetem Łódzkim otwiera nowe możliwości wsparcia procesu edukacji lokalnej młodzieży.

Warsztaty podzielone na dwa tematyczne moduły: „Różnorodność życia – badania molekularne” oraz „Życie rzeki – bezkręgowce słodkowodne” przyciągnęły 120 uczniów z drugiej klasy liceum. Pod okiem specjalistów mieli oni okazję zgłębiać tajniki nauki i obserwować rzeczywistość z perspektywy naukowców.