Sport

Trefl Gdańsk odniósł kolejne zwycięstwo

W tym sezonie PlusLigi, w inauguracyjnym meczu na własnym terenie, ukraińska drużyna Barkom Każany Lwów musiała uznać wyższość Trefla Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości.

Choć podczas pierwszej partii meczu gdańszczanie utrzymywali przewagę od początku do końca, to w dwóch następnych setach lepiej prezentowali się gospodarze. Niemniej jednak, rywale nie pozostawali dłużni i umiejętnie odzyskiwali inicjatywę, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wyniki poszczególnych setów dla Trefla Gdańsk kształtowały się następująco: 22, 22 i 20 punktów.

Wśród publiczności zgromadzonej w hali WOSiR-u zauważyć można było m.in. Mariusza Wlazłego. Były zawodnik Trefla Gdańsk i wychowanek WKS-u Wieluń, obecnie odpowiada za przygotowanie psychologiczne drużyny z Gdańska.

Wypowiedzi Wlazłego na temat pracy z zespołem były pełne optymizmu. Podkreślał, że efekty ich wspólnej pracy są widoczne poprzez utrzymującą się wiarę zawodników w sukces, nawet w najtrudniejszych momentach meczu. Cieszył się także z faktu, że może mieć swój udział w kształtowaniu sportowego rozwoju, techniki, umiejętności oraz kondycji drużyny. Zgodnie z jego słowami, zespół z każdym meczem osiąga coraz wyższy poziom gry, czego efektem są zadowalające wyniki.