Bezpieczeństwo i służby

Wartość empatii i pomocna dłoń: 21-letnia kobieta z Wielunia okazuje wsparcie zagubionej 88-letniej kobiecie

Kilka dni temu na ulicy Częstochowskiej w Wieluniu, młoda kobieta w wieku 21 lat natknęła się na samotną i wyraźnie zdezorientowaną starszą panią. Ta nie posiadała informacji o swoim miejscu zamieszkania, co wskazywało na jej zgubienie i potrzebę pomocy.

Młoda mieszkanka Wielunia postanowiła zareagować – zaczepiła starszą kobietę, próbując dowiedzieć się, czy jest w stanie wskazać miejsce, do którego zmierza. Wobec braku jednoznacznej odpowiedzi, 21-latka podjęła decyzję o zapewnieniu jej bezpieczeństwa i przetransportowała ją samochodem do najbliższego posterunku policji w Wieluniu.

Dzięki szybkiemu działaniu wieluńskiej policji, udało się ustalić tożsamość seniorki oraz odnaleźć jej adres zamieszkania. Okazało się, że zguba dotyczyła 88-letniej wielunianki. Starsza pani została bezpiecznie doprowadzona do domu i przekazana pod opiekę swoich bliskich.

Katarzyna Grela, rzeczniczka wieluńskiej policji, wyraża uznanie dla młodej kobiety, podkreślając jak ważne jest zwracanie uwagi na osoby, które mogą być zagubione lub wymagać pomocy. Wskazuje równocześnie na prostą drogę do wsparcia – wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Dodatkowo apeluje do opiekunów i rodzin osób starszych oraz schorowanych o podjęcie odpowiednich środków w celu zwiększenia troski o ich bezpieczeństwo.