Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Młoda kobieta z Wielunia pomogła zagubionej seniorce, dzięki czemu 88-latka bezpiecznie wróciła do domu

Trzeba docenić postawę 21-letniej kobiety, która nie przechodzi obojętnie obok problemów innych. Na ulicy Częstochowskiej w Wieluniu natknęła się na starszą panią, która wydawała się być zagubiona. Jak później okazało się, 88-letnia kobieta nie potrafiła wskazać miejsca swojego zamieszkania.

Spotkawszy na swojej drodze seniorkę, młoda mieszkanka Wielunia zdecydowała się na chwile zatrzymać i dowiedzieć się czy starsza pani potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. Okazało się, że 88-latka jest rzeczywiście w kłopotliwej sytuacji – nie mogła podać adresu swojego domu. Bez wahania, 21-latka zaoferowała swoją pomoc i zawiozła ją do lokalnej jednostki policji.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się ustalić dane personalne zgubionej kobiety oraz adres jej mieszkania. Później okazało się, że seniorka to 88-letnia mieszkanka Wielunia. Cała i zdrowa, została przekazana pod opiekę swojej rodziny. Katarzyna Grela, rzecznik wieluńskiej policji, podkreśla jak ważne jest zgłaszanie informacji o osobach, które wydają się być zagubione i mogą potrzebować pomocy. Dodaje również, że w takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Podkreśla też rolę rodzin i opiekunów osób starszych i schorowanych, apelując o zwiększenie troski o ich bezpieczeństwo. Radzi, aby zapewnić im podstawowe środki służące do kontaktu, takie jak telefon komórkowy lub kartkę z danymi kontaktowymi każdorazowo, gdy wychodzą z domu. W tym szczególnym przypadku ciepłe słowa podziękowania należą się 21-letniej kobiecie za jej interwencję i pomoc starszej pani.