Sport Wieluń

Wieluńska rywalizacja na szczycie – konfrontacja liderów w III grupie piłkarskiej Klasy Okręgowej

Na futbolowym froncie z zaciekawieniem oczekuje się starcia lidera z wiceliderem w ramach III grupy piłkarskiej Klasy Okręgowej. W 11. rundzie zmagań, spotkać się będą drużyny WKS 1957 Wieluń i rezerw Warty Sieradz.

Drugi z wymienionych zespołów musiał ostatnio uznać wyższość swoich wieluńskich rywali, którzy po ostatniej serii gier awansowali na pozycję lidera. Poprzednio prowadzący sieradzanie, po dwóch przegranych spotkaniach, musieli ustąpić miejsca zawodnikom z Wielunia. Ci natomiast, do tej pory doznali tylko jednej porażki, jeszcze na początku ligowych rozgrywek.

Pozostałe ekipy tabeli będą miały okazję do gry na własnym terenie. Spotkania będą między innymi: Tęcza Brodnia kontra Ekolog Wojsławice, Złoczewia Złoczew przeciwko Pogoni Zduńska Wola oraz LZS Brąszewice zmierzy się z UKS-em Galewice w Galewicach. Na placu boju staną również TS Janiszewice i KS Karsznice, a także Czarni Rząśnia z Piastem Błaszki. Z kolei, gospodarzem będzie Jutrzenka Warta, która podejmie swego bezpośredniego sąsiada w tabeli – MLKS Konopnica.

Niestety, jeden mecz został odwołany. Mecz między Prosną Wieruszów a Sokołem Goszczanów nie dojdzie do skutku. Sokół poinformował bowiem o niemożności zgromadzenia pełnego składu drużyny. W efekcie, trzy punkty na swoje konto zapiszą zawodnicy z Wieruszowa, zdobywając je walkowerem.