Bezpieczeństwo i służby

Włamanie na parkingu przy trasie S8

Na parkingu Miejsca Obsługi Podróżnych, usytuowanym przy drodze ekspresowej S8 w Chojnach, zaszło niepokojące zdarzenie. Nieznani sprawcy, używając narzędzi elektronicznych, włamali się do zaparkowanego tam samochodu osobowego marki Ford. Złodzieje skutecznie pokonali system zamka centralnego pojazdu i zdołali zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny o łącznej wartości przekraczającej 15 tysięcy złotych.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie podjęli działania mające na celu odnalezienie sprawców tego kryminalnego czynu. Przestępczość ta miała miejsce w stosunku do samochodu Ford Kuga, który był zaparkowany na wspomnianym parkingu w Chojnach. Monitoring z parkingowego systemu bezpieczeństwa zarejestrował dwóch mężczyzn, którzy mogą być za to odpowiedzialni.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu poszukiwanych osób. Funkcjonariusze zachęcają do nawiązania kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie, mieszczącą się przy ulicy Kuźnickiej 28a, lub telefonicznie pod całodobowym numerem 47 845 62 11. Zapewniono pełną anonimowość osobom, które zdecydują się pomóc policji w tej sprawie – poinformował asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.