Budownictwo i inwestycje

Wyniki ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla powiatu wieluńskiego

Finalne rezultaty ósmego naboru w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych zostały już ogłoszone. Samorządy powiatu wieluńskiego otrzymają niemal 100 mln złotych dofinansowania. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aż 11 mln złotych zostanie przeznaczone na remont trzy dróg w powiecie wieluńskim. Gmina Wieluń może natomiast cieszyć się z przyznanych jej 10 mln złotych na realizację dwóch inwestycji. Każda gmina powiatu wieluńskiego otrzyma co najmniej 8 mln złotych. Szczegółowe informacje o konkretnych inwestycjach, które otrzymały dofinansowanie, można znaleźć w naszej galerii zdjęć.

Urzędnicy samorządu powiatu wieluńskiego mają wiele powodów do radości po ogłoszeniu wyników ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Sumarycznie, na ten teren przekazanych zostanie ponad 99 mln 760 tys. złotych. Wśród projektów, które otrzymały wsparcie finansowe, dominują inwestycje drogowe. Powiat wieluński otrzymał największą sumę dofinansowania właśnie na ten cel. Konkretnie chodzi tu o kwotę 10,9 mln złotych, które zostaną wykorzystane na przebudowę trzech dróg powiatowych: 4509E, 4513E i 4529E.

Na realizację dwóch zadań samorząd Gminy Wieluń otrzyma 10 mln złotych. Na modernizację miejskiego stadionu przeznaczone zostanie 2 mln złotych, natomiast na budowę kanalizacji w Masłowicach – 8 mln złotych.