Bezpieczeństwo i służby

20-latek w szpitalu po dachowaniu auta przy próbie uniknięcia potrąconej sarny

W małej miejscowości Dębiec doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, którego głównym uczestnikiem był 20-letni kierowca. Młody mężczyzna, kierujący samochodem marki seat, utracił panowanie nad pojazdem na prostym fragmencie drogi. Ciężkość sytuacji spowodowała, że samochód dachował, a jego prowadzący został hospitalizowany.

Według pierwszych doniesień policji z miejscowości Wieluń, reprezentowanej przez asp. sztab. Katarzynę Grelę – Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji, przyczyną niekontrolowanego zachowania auta było najprawdopodobniej zwierzę. Potrącona sarna leżąca na drodze mogła być powodem decyzji kierowcy o gwałtownym manewrze, który doprowadził do utraty kontroli nad pojazdem.

Sytuacja miała miejsce w piątek 12 kwietnia, a jej konsekwencją były obrażenia ciała 20-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc medyczną. Funkcjonariusze z wieluńskiej komendy policji kontynuują badania szczegółowych okoliczności tego zdarzenia, jednocześnie przypominając o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Podkreślają, jak ważne jest zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe i dostosowywanie prędkości do panujących warunków ruchu.