Bezpieczeństwo i służby Wieluń

33-letni mieszkaniec Wielunia zatrzymany z narkotykami na ulicy Wendta

Nocą z dnia 5 na dzień 6 marca 2024, funkcjonariusze patrolujący ulicę Wendta w Wieluniu zaobserwowali niepokojące zachowanie kierującego audi. Zdecydowali się zainicjować kontrolę ruchu drogowego, aby lepiej zrozumieć powód jego niespokojnej postawy. Za kierownicą pojazdu siedział 33-letni mężczyzna, mieszkanka miasta Wielunia.

Gdy otworzyli drzwi auta, natychmiast poczuli intensywny zapach marihuany unosiły się z wnętrza pojazdu. Policja postanowiła pobrać od podejrzanego próbkę krwi do dodatkowych badań laboratoryjnych, aby potwierdzić czy był on pod wpływem substancji odurzających.

Podczas przeprowadzonego badania osobistego u mężczyzny znaleziono ponad 8 gramów marihuany w suszu. Natychmiast został on zastosowany i umieszczony w areszcie policyjnym. Dodatkowo, podczas przeszukań w miejscu zamieszkania 33-latka, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli dwa urządzenia do przetwarzania narkotyków.

Podejrzany usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków oraz sprzętu służącego do ich nielegalnej produkcji. Została mu przedstawiona powaga sytuacji i konsekwencje prawne, jakie go mogą spotkać.