Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Bezpodstawna interwencja służb ratunkowych w Wierzchlesie wywołana fałszywym zgłoszeniem

W miejscowości Wierzchlas, znajdującej się w powiecie wieluńskim, doszło do alarmującego zdarzenia. Otrzymano zgłoszenie o rzekomym wpadnięciu osoby do wykopu, które miało miejsce przy ulicy Częstochowskiej. Niezwłocznie na miejsce zostały wysłane ekipy straży pożarnej z Wielunia, Mierzyc, Kraszkowic i Wierzchlasa. Dodatkowo, sytuację monitorowały organy ścigania oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jednakże, jak się później okazało, zgłoszenie było fałszywe. Osoba, która alarmowała służby ratunkowe, wprowadziła je w błąd. Zgodnie z relacją zgłaszającego, 40-letni mężczyzna miał zniknąć pod ziemią, pociągnięty przez błotnisty teren rowu. Również strażacy zostali wezwani na miejsce zdarzenia.

Po dokładnym sprawdzeniu okoliczności zgłoszenia, ujawniono, że było to bezpodstawne wezwanie ekipy ratowniczej. Komenda Policji w Wieluniu, reprezentowana przez asp. sztab. Katarzynę Grelę, informuje obecnie o prowadzeniu czynności wyjaśniających w tej sprawie. Szczegółowo badana jest kwestia potencjalnego naruszenia artykułu 66. kodeksu wykroczeń.

W związku z powyższym, policja przypomina o odpowiedzialnym korzystaniu z numeru alarmowego 112. Należy pamiętać, że niewłaściwe lub fałszywe zgłoszenia mogą skutkować realnym zagrożeniem dla osób, które w danym momencie naprawdę potrzebują pilnej interwencji służb ratunkowych.