Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Wieluński młodzieniec umiera w trakcie kolizji na trasie S8 w pobliżu Paprotni

Położona w centralnej Polsce trasa S8 była miejscem tragicznego zdarzenia drogowego, w którym protagonistami były dwa pojazdy. W niefortunnej kolizji udział wziął mężczyzna w wieku 27 lat, mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Niestety, pomimo natychmiastowej interwencji medycznej, młodzieniec ten nie przeżył i zmarł w szpitalu.

Wypadku doszło w niedzielę, 11 lutego, około godziny 21:35. Zbierając informacje na temat okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze policji ustalili, że obcokrajowiec kierujący ciężarowym pojazdem marki Daf z przyczepą próbował włączyć się do ruchu na trasę S8 z Miejsca Obsługi Podróżnych Paprotnia. Kierując się w stronę stolicy kraju – Warszawy, nie zachował należytej ostrożności. To właśnie ta nieostrożność spowodowała starcie z minivanem Iveco, za którego kierownicą siedział 27-letni wielunianin.

Na miejscu incydentu odbyła się próba reanimacji 27-latka, po której natychmiast przewieziono go do najbliższego szpitala znajdującego się w Pabianicach. Niedługo potem młodzieniec trafił do placówki medycznej w Łodzi, jednak pomimo starań służb medycznych, nie udało się uratować jego życia. Kierujący ciężarówką 34-latek był trzeźwy w chwili zdarzenia. Teraz to prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie tego nieszczęśliwego incydentu.