Atrakcje

Ferie zimowe rozpoczęły w województwie łódzkim

Od dnia dzisiejszego uczniowie w całym województwie łódzkim mogą cieszyć się oficjalnym początkiem ferii zimowych. Gmina Wieluń przekazuje zachętę do skorzystania z różnorodnych atrakcji, które przygotowano specjalnie dla nich na ten okres. W trosce o zapewnienie najmłodszym mieszkańcom dostatecznej ilości rozrywki na czas ferii, po raz pierwszy stworzono na basenie krytym wodny tor przeszkód, którego obraz można zobaczyć na profilu gminy na Facebooku. Dodatkowo, na popularnym miejscu spotkań młodych sportowców, czyli orliku, przygotowano atrakcję o nazwie snow tubing, która również jest udokumentowana na profilu społecznościowym gminy.

Wśród dzieci korzystających z atrakcji spotkaliśmy Huberta, który podzielił się z nami swoimi planami na te dwa tygodnie. Chłopiec wyznał, że pragnie spędzać ten czas z babcią i rodziną oraz czeka na powrót taty z Hiszpanii. Dodał również, że chętnie bawi się na lokalnym orliku, grając w piłkę oraz korzystając z urozmaiceń, jakie oferuje ten plac zabaw.

Kolejnym rozmówcą był 8-letni Jakub Gajda, który również opowiedział o swoich planach na ferie. Jakub zamierza spędzić je z rodziną, bawiąc się w domu. Podkreślił, że bardzo ceni sobie czas ferii i nie jest zwolennikiem długiego spania – woli wstać wcześnie rano i aktywnie spędzać dzień.