Wieluń

</h1>Tragiczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Wieluniu: Trzy kobiety potrącone przez samochód

W mieście Wieluń miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe, podczas którego aż trzy piesze doznały obrażeń. Feralne zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór, 27 listopada. Około godziny 17, kiedy to skrzyżowanie dla pieszych stało się miejscem groźnego wypadku. Kierująca fordem mondeo 51-letnia kobieta nie zdołała wyhamować i uderzyła w trzy przechodzące przez pasy piesze.

Główna arteria miasta, ulica Wojska Polskiego, była miejscem tego tragicznego zdarzenia. Kierująca jechała w stronę centrum miasta, kiedy to potrąciła trzy kobiety o wieku 43, 54 i 38 lat. Dwójkę z nich udało się przetransportować do okolicznych placówek medycznych za pomocą karetek pogotowia.

Jednak stan zdrowia jednej z poszkodowanych, 38-letniej kobiety zamieszkującej powiat wieluński, był na tyle poważny, że konieczne było skorzystanie z pomocy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym została ona przewieziona do szpitala w Łodzi. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letnia kierująca była trzeźwa w czasie zdarzenia.

Aktualnie trwają czynności prowadzone przez lokalną policję, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.