Bezpieczeństwo i służby

Mieszkaniec powiatu pajęczańskiego podejrzany o usiłowanie zabójstwa – zagrożenie karą dożywotniego więzienia

Niedawno doszło do szokującego zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki. Mężczyzna w wieku 29 lat, z powiatu pajęczańskiego, może spędzić resztę swojego życia w więziennych murach. Zdarzenie to nastąpiło w nocy z soboty na niedzielę, w jednym z lokali usytuowanych na obszarze gminy Osjaków. Tam też doszło do konfrontacji pomiędzy tym mężczyzną a 26-latkiem, którego poznał pierwszy raz tego samego wieczoru.

Pierwsze ustalenia dotyczące tej sytuacji sugerowały, że obaj panowie zapoznali się ze sobą w restauracyjnym miejscu spotkań. 26-letni mężczyzna przebywał tam razem ze swoimi kolegami. Wszyscy uczestnicy tego spotkania spożywali napoje alkoholowe. Po pewnym czasie atmosfera między oboma mężczyznami napięła się, co zaowocowało kłótnią. W jej trakcie 26-latek został ranny nożem przez wspomnianego wcześniej 29-latka. Rany, których doznał były ciężkie. Po tym incydencie, sprawcę zdołano obezwładnić przez innych uczestników spotkania i natychmiast oddano go w ręce policji, która przybyła na miejsce zdarzenia.

Na posterunku 29-latek został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Badania przeprowadzone alkomatem wykazały, że miał on niemal 2 promile alkoholu we krwi. Policja podczas zabezpieczania dowodów znalazła również nóż, którym prawdopodobnie został ranny 26-latek. Sprawca został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności – informowała asp.sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej jednostki policji.