Zdrowie

"Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK Wieluniu zaprasza na finałową tegoroczną zbiórkę krwi"

Klub Honorowych Dawców Krwi, który jest częścią Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich potencjalnych dawców o wzięcie udziału w ostatniej w tym roku akcji oddawania krwi. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę! Spotkajmy się o godzinie 9:00 rano w Wieluńskim Domu Kultury, aby razem podzielić się tym życiodajnym darem.

Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o rejestrację. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 723 711 399 lub kontaktując się poprzez messenger’a klubu. Wiemy, że dar krwi jest bezcenny, ale nasi hojni sponsorzy postarali się, aby każdy uczestnik mógł również otrzymać mały upominek jako podziękowanie za jego hojność. Wśród nagród znajdują się serki, sadzonki drzew, miód i skrzynki narzędziowe.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Made in Wieluń, która zadba o to, aby nikt nie był głodny podczas akcji – będzie serwowana pyszna zupa! Dla tych zainteresowanych zdrowym stylem życia, specjaliści od żywienia będą dostępni do udzielenia profesjonalnych porad. Chciałbym również wyrazić wdzięczność dla naszych sponsorów i wszystkich osób zaangażowanych w organizację tej akcji – wasza pomoc jest nieoceniona. Szczególne podziękowania kierujemy do Radia Ziemi Wieluńskiej za obecność i promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Wspólnie udało nam się dotąd zebrać ponad 370 litrów krwi! Ale to przecież nie koniec naszych działań. Zwracam uwagę, że ze względu na jesienne warunki atmosferyczne i częste przeziębienia, krew może oddać tylko osoba zdrowa i pełnoletnia. Proszę pamiętać o tym, decydując się na udział w akcji.