Sport Wieluń

MKS Wieluń stawia czoła liderowi – nadchodzi zacięte starcie w piłce ręcznej ze Śląskiem Wrocław

W najbliższą sobotę piłkarze ręczni MKS-u Wieluń będą konfrontować się z liderem tabeli Ligi Centralnej – drużyną Śląska Wrocław. Mecz odbędzie się na domowym terenie wielunian.

MKS Wieluń obecnie znajduje się na końcu tabeli, zdobywając do tej pory zaledwie trzy punkty. Natomiast ich nadchodzący rywal, zespół ze Wrocławia, znajduje się na przeciwnym końcu spektrum. Śląsk Wrocław prowadzi w lidze z imponującym rekordem 11 wygranych w 11 rozegranych meczach, co daje im pełną pulę punktów.

Pomimo niekorzystnej pozycji MKS-u, jest miejsce na optymizm dzięki historii spotkań tych dwóch drużyn. W poprzednich meczach Ligi Centralnej, to właśnie zespół MKS-u każdorazowo pokonywał Śląsk Wrocław.

Zawodnicy wieluńskiego klubu wspominają, że w przeszłości potrafili zwyciężyć zarówno na swoim terenie, jak i na wyjeździe we Wrocławiu. Choć są świadomi, że nadchodząca konfrontacja będzie niezwykle trudna, mają nadzieję na utrzymanie swojej niepokonanej passy. Taki rezultat na zakończenie roku byłby niewiarygodnym zwrotem akcji, który z pewnością wpisałby się w historię całej Ligi Centralnej.