Atrakcje Budownictwo i inwestycje

Uroczyste oddanie do użytku wielomilionowej inwestycji – mostu nad Strugą Węglewską w Węglewicach

Rano, w miejscowości Węglewice, znajdującej się w gminie Galewice, odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego mostu – wyniku realizacji inwestycji wartych miliony. Symbolizowało to przesunięcie zapory drogowej na pobocze przez lokalnych samorządowców, którzy z dumą prezentowali efekty swojej pracy.

„Zakładaliśmy i zapewnialiśmy mieszkańców, że most zostanie otwarty 15 grudnia bieżącego roku. Z radością mogę stwierdzić, że dotrzymaliśmy słowa i cel został osiągnięty. Już dziś każdy może swobodnie korzystać z tego mostu, który ma służyć wszystkim przemieszczającym się przez nasz powiat. Mam nadzieję, że będzie to miejsce długowieczne i mam nadzieję, że tak będzie” – mówił jeden z samorządowców z gminy Galewice.

Podkreślił przy tym jakość wykonanej inwestycji: „Podobnie jak w przypadku mostu wybudowanego w gminie Bolesławiec, ten w Galewice również spełnia wszystkie normy i wyznaczone standardy. Jego trwałość powinna przekroczyć oczekiwania. Realizację zadania przeprowadziła firma, która charakteryzuje się profesjonalizmem i punktualnością”. Dodatkowo zaznaczył, że mimo pewnych trudności pogodowych w ostatniej fazie budowy, udało się zrealizować projekt w wyznaczonym terminie.

Podkreślił również, że całość inwestycji, wynosząca 4 miliony 300 tysięcy złotych (wraz z kosztami przygotowania dokumentacji), została pokryta dzięki wsparciu finansowemu z różnych źródeł. Z rezerwy budżetu państwa pozyskano 1 milion 650 tysięcy złotych, a reszta środków pochodziła z budżetu Powiatu Wieruszowskiego.