Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Ostre utrudnienia w ruchu na trasie DK 45 między Gaszynem a Kadłubem z powodu śmiertelnego wypadku

Prosimy o uwagę kierowców poruszających się drogą krajową nr 45 pomiędzy miejscowościami Gaszyn a Kadłub. Trzeciego maja, nieco po godzinie dwunastej, miało tam miejsce tragiczne zdarzenie drogowe, które pochłonęło życie jednej osoby. Wszystkie służby ratunkowe są obecnie na miejscu, a utrudnienia mogą trwać przez wiele godzin.

Do zdarzenia, które przyczyniło się do zgony jednej osoby, doszło w Gaszynie. Tam doszło do kolizji między samochodem ciężarowym a samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia pracują strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Wieluń i Ochotniczej Straży Pożarnej Gaszyn. Wsparcie udzielają również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze policji. Sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu pod nadzorem Prokuratury. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 46-letni kierowca audi.

Pierwsze ustalenia wykazały, że 46-letni kierowca audi, z nieznanych jeszcze powodów, zjechał na pas ruchu przeciwnego kierunku i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym marki Daf. Mimo przeprowadzonej reanimacji, 46-latek, który był mieszkańcem powiatu oleskiego, zmarł na miejscu. Jak informuje rzeczniczka KPP w Wieluniu, Katarzyna Grela, test alkomatem wykazał, że 29-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.