Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Ostrzeżenie Wieluńskiej Policji: Kradzieże na osiedlu Stare Sady

Siły policyjne z Wielunia podniosły alarm, informując lokalną społeczność o incydentach kradzieży, które miały miejsce w ostatnim czasie. W szczególności, w miniony weekend na Osiedlu Stare Sady zanotowano dwa włamania do mieszkań. Łupem sprawców padły przedmioty takie jak sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD oraz biżuteria. Na ten moment, nie udało się jeszcze zidentyfikować i zatrzymać osób odpowiedzialnych za te działania.

W trakcie weekendu, policjanci odebrali zgłoszenia dotyczące dwóch włamań do mieszkań, które są zlokalizowane w jednym z bloków na Osiedlu Stare Sady. Ciekawym jest fakt, że oba mieszkania znajdują się na parterze tego samego budynku wielorodzinnego.

Z analizy zebranych dowodów wynika, że sprawca lub sprawcy zdołali dostać się do wnętrza pierwszego mieszkania poprzez drzwi balkonowe. Natomiast w drugim przypadku, włamywacze dostali się do środka przez okno. Jak informuje Katarzyna Grela, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, skradziono różnego rodzaju przedmioty, w tym sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD oraz biżuterię.

Z powodu tych niepokojących zdarzeń, policja apeluje do mieszkańców o zachowanie większej ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie swoich domów i mieszkań podczas nieobecności. Wielunianie są również zachęcani do unikania przechowywania większych sum pieniędzy w swoich mieszkaniach. Jeśli jednak konieczne jest przechowywanie gotówki w domu, pamiętajmy o utrzymaniu jej poza widokiem i z daleka od łatwo dostępnych miejsc.