Budownictwo i inwestycje Wieluń

Planowane inwestycje w Wieluniu: Nowe place zabaw i program "Dostępna przestrzeń publiczna"

Konferencję prasową, która miała miejsce w piątek przy placu przeznaczonym do zabawy dla dzieci, położonym między ulicami Okólną a Reformacką w mieście Wieluń, organizowano z myślą o zaprezentowaniu planów wyborczych kandydatów z partii Prawo i Sprawiedliwość. Te plany były skoncentrowane przede wszystkim na kwestiach związanych z rekreacją, ale też poruszano temat realizacji projektu „Dostępna przestrzeń publiczna” na terenie Wielunia.

Ten innowacyjny pomysł został zasugerowany przez matki z przedszkola, reprezentujące Radę Rodziców Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wieluniu. Wśród nich znalazły się panie Justyna Godszling-Graczyk i Katarzyna Kostrzewa, które przedstawiły swój pomysł podczas spotkania w moim biurze poselskim. Zwróciły uwagę na fakt, że koszt utworzenia takiego integracyjnego placu zabaw wynosi ponad 500 tysięcy złotych, co stanowiło barierę nie do pokonania. Było jasne, że nawet najbardziej zaangażowane zbiórki pieniędzy, które próbowały zorganizować, nie mogłyby zgromadzić tak dużej sumy.

Następnie doszło do spotkania w Ministerstwie Rodziny, podczas którego minister Maląg wyraziła poparcie dla tego pomysłu. W wyniku tego spotkania w Ministerstwie opracowano program „Dostępna przestrzeń publiczna”, składający się z czterech modułów, w tym z jednego poświęconego budowie integracyjnych placów zabaw. Wieluń otrzymał dofinansowanie na ten cel w wysokości 550 tysięcy złotych. Podobne wsparcie finansowe otrzymało również miasto Goszczanów. Jak dowiedziałem się od wójta tego miasta, proces realizacji projektu ruszy tam już w najbliższych tygodniach, ponieważ wykonawca został już wybrany. Co do Wielunia, choć przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, mamy nadzieję, że wszystkie niezbędne procedury zostaną przeprowadzone bez zbędnej zwłoki i że integracyjny plac zabaw zostanie tam zrealizowany.