Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Tragiczne zdarzenie na drodze ekspresowej S8: dwie osoby nie żyją po zderzeniu z busem

Na drodze ekspresowej S8 doszło do tragicznego wypadku, w którym życie straciły dwie osoby. Zderzyły się tam dwa busy oraz laweta, a miejsce zdarzenia to odcinek pomiędzy węzłami drogowymi Złoczew i Wieluń, położonymi w województwie łódzkim. Po zdarzeniu, ruch w kierunku Wrocławia odbywał się tylko jednym pasem.

Pierwsze informacje na temat tego zdarzenia trafiły do nas dzięki dyżurnemu Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Łodzi. Zgłosił on, że do tragicznego wypadku doszło we wtorek, nieco przed godziną 21.

Według zebranych informacji, na 136. kilometrze S8 w okolicach miejscowości Lututów, znajdującej się w powiecie wieruszowskim, doszło do wymienionego wcześniej zdarzenia. Busy jechały w stronę Wrocławia, kiedy jeden z nich uderzył w lawetę przewożącą kolejny bus. W wyniku tego tragicznego zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Niebawem po zdarzeniu, na miejsce przybyli policjanci, którzy przystąpili do wyjaśniania okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga ekspresowa S8 prowadząca do Wrocławia, między węzłami Złoczew i Wieluń, początkowo była całkowicie zablokowana. Obecnie jednak ruch jest możliwy, ale odbywa się jedynie jednym pasem.