Bezpieczeństwo i służby

Policja w Wieluniu zatrzymała 23-letniego kierowcę Citroena za brawurową jazdę

Załoga drogówki z Wielunia zdołała zakończyć nieodpowiedzialną jazdę młodego kierowcy. Mężczyzna, który prowadził pojazd marki Citroen, miał tylko 23 lata. Poruszał się on z prędkością 112 km/h przez niewielką miejscowość Borowiec. W rezultacie incydentu stracił prawo do prowadzenia pojazdów na okres trzech miesięcy i został obciążony znaczną grzywną.

Przekroczenie dozwolonej prędkości oraz brak dostosowania jej do panujących warunków drogowych jest jednym z najczęstszych powodów różnorodnych wypadków i kolizji drogowych. Policjanci patrolujący drogi w okolicy Wielunia każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby wykryć i ukarać wszystkich kierowców, którzy decydują się na łamanie przepisów dotyczących prędkości.

Było to widoczne 14 lutego 2024 roku, kiedy to policjanci pełniący służbę w Borowcu skontrolowali młodego kierowcę citroena jumpera. Jego pojazd poruszał się z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, co jest znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Interweniując, funkcjonariusze zmusili go do zatrzymania i przeprowadzenia kontroli drogowej. Za swoje bezmyślne działania, 23-latek został ukarany karą finansową w wysokości 2000 zł oraz punktami karnymi. Co więcej, jego prawo jazdy zostało mu odebrane na trzy miesiące.