Bezpieczeństwo i służby Wieluń

Śmierć 31-letniej kobiety w Gaszynie: 29-letni mężczyzna zatrzymany

Policja z Wielunia pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo dotyczące tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Gaszyn, znajdującej się w gminie Wieluń w województwie łódzkim. 31-letnia kobieta została zamordowana, a jej ciało odkryto w sobotę, 6 stycznia, wewnątrz mieszkania. Związany z tą sprawą jest 29-letni mężczyzna, który został już zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak podaje reporter RMF FM, obecnie trwa proces analizowania zgromadzonych na miejscu przestępstwa dowodów. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Sieradzu i w wyniku prowadzonego postępowania doszło do zatrzymania jednej osoby.

Aspirant sztabowy Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu potwierdziła informację o zatrzymaniu w tej sprawie 29-letniego mężczyzny, który jest mieszkańcem powiatu wieluńskiego.

Prokurator Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu zdradziła, że najpewniej w dniu jutrzejszym (poniedziałek), zapadnie decyzja dotycząca formułowania zarzutów oraz ewentualnego aresztu dla 29-letniego podejrzanego.

Na chwilę obecną, nie zostały podane żadne szczegóły na temat okoliczności śmierci 31-latki. Śledczy utrzymują w tajemnicy sposób, w jaki doszło do jej zgonu, jak również nie ujawniają innych informacji związanych z tą sprawą.