Kultura Uroczystości i święta

Wieluń: Niezapomniany koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika zgromadził rzeszę słuchaczy

W Wieluniu doszło do wydarzenia, które przyciągnęło wprost niezliczoną ilość osób na plac Legionów. To właśnie tam odbył się porywający koncert Małej Armii Janosika, który zaoferował niecodzienną ucztę muzyczną w postaci tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Planowano pierwotnie przeprowadzenie tego wydarzenia w hali WOSiR, jednak ze względu na niespotykane dotąd zainteresowanie ze strony publiczności, podjęto decyzję o przesunięciu go na bardziej przestrzenny plac Legionów. Na scenie zlokalizowanej po wschodniej stronie placu, udało się zgromadzić aż około 120 artystów. To oni zafundowali mieszkańcom zapierające dech w piersiach interpretacje polskich kolęd i pastorałek w góralskim stylu.

Mała Armia Janosika jest obecnie największym zespołem góralskim w całej Polsce. Skład zespołu stanowi kilkaset członków w wieku od 3 do 70 lat. Ich repertuar obejmuje koncerty o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim czy patriotycznym. Za powstanie tego ambitnego projektu odpowiada Damian Pałasz, utalentowany skrzypek i muzyk z wizją, który zainicjował go w 2015 roku w Rabie Wyżnej poprzez stworzenie sekcji nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich.