Bezpieczeństwo i służby

Tragiczne zderzenie dwóch pojazdów na trasie z Przycłap do Mierzyc

Strażacy z czterech zastępów, zarówno ochotniczych, jak i państwowych, otrzymali wezwanie na miejsce wypadku samochodowego, który miał miejsce w niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 2:30 rano. Miało miejsce na drodze prowadzącej z Przycłapy do Mierzyc i zaangażowało dwa samochody osobowe, które uderzyły w siebie czołowo.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, prawdopodobnie spowodowanego przez 22-letnią kierującą BMW, która z nieznanych powodów przekroczyła linię środkową jezdni i uderzyła czołowo w nadjeżdżającą Skodę Octavia, cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Ofiara prowadząca BMW pochodziła z powiatu wieluńskiego. Zarówno ona, jak i drugi kierowca byli trzeźwi podczas incydentu – informuje asp. Katarzyna Stefaniak z wieluńskiej policji.

Numerki straży pożarnej JRG Wieluń, KSRG OSP Mierzyce i KSRG OSP Wierzchlas zostały wysłane na miejsce wraz z trzema zespołami ratownictwa medycznego, aby zająć się ofiarami i upewnić się, że droga jest bezpieczna dla innych użytkowników. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze.