Kultura

Wieluń: Orkiestra i chóry oczarowały słuchaczy świątecznymi melodiami w kolegiacie

W nastrojowym wnętrzu wieluńskiej kolegiaty, w sobotni dzień, słuchacze mieli okazję doświadczyć niezwykłych emocji muzycznych. Na specjalnie przygotowanej scenie ustawionej w pobliżu ołtarza, ponad sześćdziesiąt osób z Orkiestry Sebastiana Sikory oraz chórów Con Grazia z Czastar, Cantiamo Tutto i Con Passione z Wrocławia, zaprezentowało swoje umiejętności. Śpiewali oni chóralne interpretacje znanych kolęd, rozbrzmiewając harmonijnie we wnętrzu kościoła.

Sebastian Sikora, który poza dyrygenturą zajmuje się także logistyką, podkreśla jak te dwie role komplementują się wzajemnie. Jego zdaniem, umiejętność godzenia obowiązków pozwala mu efektywnie zarządzać czasem i koordynować działania orkiestry. Próby odbywają się w różnych lokalizacjach: część we Wrocławiu, a część w Ośrodku Kultury w Czastarach. Dzięki dobrze rozplanowanemu harmonogramowi, wszystkie działania są realizowane sprawnie i bez przeszkód.

Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny, z naciskiem na elementy chóralne. Większość świątecznych pieśni, które wykonywane były podczas koncertu, została zaaranżowana przez Józefa Świdra. Za orkiestrację kolęd odpowiada natomiast Sebastian Sikora, który stworzył specjalne aranżacje dla swojego zespołu i stowarzyszenia, które reprezentuje.