Sport

WKS skromnie wygrywa z Polonią Piotrków Trybunalski

0:1 na wyjeździe dla nas

Każde trzy punkty są bardzo cenne i dobrze, że piłkarze z Wielunia wzięli to sobie do serca. Dzięki ich postawie wszyscy kibice z naszego miasta mogli się cieszyć z sukcesu osiągniętego przez WKS 1957 Wieluń w meczu wyjazdowym w Piotrkowie Trybunalskim. Tamtejsza Polonia gościła nas na swoim boisku i po dość ostrej grze ostatecznie przegrała 0:1. Było to w ramach 25 kolejki 4 ligi łódzkiej.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem ostrej walki i nie odpuszczania w środkowej strefie boiska. Zarówno gospodarze jak i goście nie zamierzali ustępować pola. W wyniku niesportowego zachowania z rękawa arbitra posypały się żółte kartki dla piłkarzy obu stron. Jednakże żadna akcja nie zakończyła się golem. Do szatni na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0. W drugiej połowie także nie zabrakło fauli i żółtych kartek, ale wreszcie zobaczyliśmy bramkę. Jedynego gola zdobył w 46 minucie na szczęście zawodnik WKS-u, Damian Wiśniewski. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ zmianie.